Позвоните нам +38 (0432) 52-09-57

Поддержка

  • ru
  • en

“Тільки об’єднавши зусилля ми можемо досягти успіху

“Тільки об’єднавши зусилля ми можемо досягти успіху

Стратегічними завданнями International Agricultural Cluster «Dnister» є органічне і точне землеробство. Принципи цих методів засновані на дбайливому ставленні до природи і майбутніх поколінь.

— Як результат органічного землеробства – ми отримуємо гарну продукцію, яку будуть вирощувати аграрії на полях, — зазначив віце-президент International Agricultural Cluster «Dnister» Sergii Tatusiak, — Європа ставить завдання до 2030 року перейти на “органіку”: згідно з Планом дій з розвитку органічного виробництва в ЄС передбачається до 25% площ усіх сільськогосподарських земель використати для виробництва біопродуктів. ТМ Добродій, це фактично — органо-мінеральні добрива — гарна модель, майданчик для співпраці аграріїв. Адже тільки об’єднавши зусилля ми можемо досягти успіху.
Sergii Tatusiak також звертає увагу на використання методу точного землеробства, що дозволяє точно вносити добрива, уникаючи їх перебільшення і хаотичності внесення:
— МРТ – для людини, точне землеробство – для рослини, — дуже спрощено пояснює він зміст методу.
Восени цього року агрокластер «Дністер» підписав договір із відомою іспанською компанією щодо поширенні методу на терені України і Молдови. Компанія вже “оцифрувала” 30 мільйонів гектарів земель по всьому світу.
— Дана технологія застосовує штучний інтелект на платформі Layers, — пояснює Vadym Mokhnyk, директор агрокластеру. – Програма використовує дані із супутників та безліч інших даних. Підключається — на рік, а модель прогнозування підлаштовується під кожну культуру і користувача, при тому доступний аналіз за два минулі роки.
Потрібно відмітити, що метод дозволяє отримувати кращі врожаї і економити на добривах, що доцільно в умовах зростання вартості добрив, і має неабияку екологічність.
— Той, хто думає про майбутнє – обирає точне і органічне землеробство, — підсумовує Vadym Mokhnyk.
Агрокластер запрошує аграріїв приєднатися до дискусії у коментарях, або надіслати власні поради, практичні рекомендації за адресою [email protected]