Позвоните нам +38 (0432) 52-09-57

Поддержка

  • ru
  • en

У АГРАРІЇВ «ДНІСТРА» З’ЯВИЛАСЬ СВОЯ СИЛІКОНОВА ДОЛИНА

У АГРАРІЇВ «ДНІСТРА» З’ЯВИЛАСЬ СВОЯ СИЛІКОНОВА ДОЛИНА

 

Півтори сотні агрогосподарств України та Молдови об’єдналися заради успіху

Агрокластер «Дністер» — це сучасний хаб із трансформації у сільському господарстві. Більше ніж півсотні агрогосподарств України та Республіки Молдова об’єдналися заради посилення потужностей в агросекторі.

Для чого аграріям кластери?

Поняття кластеру порівняно нове та незвичне для України. Ефективність кластерної системи доводять такі гіганти, як Силіконова Долина у США, баварські авто, цукрова тростина у Бразилії.

У світі нараховують тисячі кластерів, майже три тисячі — у ЄС, основна мета яких кооперація та сприяння експорту та інноваціям.

В українських реаліях кластерний рух розвивається повільно. З наявних півсотні кластерних ініціатив в Україні — більшість в сегменті IT, незначна частина — аграрно-промислові.

Трансформація села

Агрокластер «Дністер» став своєрідною «Силіконовою долиною» в агросекторі. За допомогою сучасних підходів вони повністю змінюють уяву про сільське господарство.

— Міжнародний агрокластер Дністер створений 5 червня 2018 року в рамках проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», який реалізував Єврорегіон «Дністер» у партнерстві з Вінницькою облдержадміністрацією та з молдавською ГО «Кутезаторул», — розповідає директор агрокластеру “Дністер‘ Вадим Мохник. — Цей проект реалізувався в рамках програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова – Україна, що фінансувався Європейським союзом через Німецьке товариство міжнародного співробітництва.

За його словами, на сьогодні агрокластер став платформою, яка дозволяє фермерам регіону обмінюватися досвідом, об’єднувати зусилля та робити спільні кроки, що виводять аграрні підприємства на новий, конкурентноздатний рівень. А ще така співпраця дозволяє залучати інвестиції та налагоджувати експортну діяльність.

Штучний інтелект на полях

Восени цього року агрокластер «Дністер» підписав контракт із іспанською компанією, що використовує систему точного землеробства із використанням штучного інтелекту на платформі Layers. Технологію вже використали більш ніж 800 компаній по всьому світу. А на Вінниччині, і взагалі в Україні та Молдові технологія була використана вперше. Взагалі, точне землеробство — це термін, який означає метод рільництва із використанням новітніх технологій задля покращення якості і кількості врожаїв. Найпершими “оцифрували” поле учасники агрокластера — “ФГ Велес АРС.

-За допомогою штучного інтелекту і точних знімків із супутників та дронів, можна суттєво покращити якість врожаю, глобально моніторити поля, що дозволяє зосередитись лише на аномальних ділянках, — пояснює заступник директора агрокластеру Дністер Віталій Мережко. — Розробка іспанської компанії дозволяє грунтовно дослідити інформацію з полів і зробити передбачення із точністю 95%.

Новачкам — підтримка

Окрім активної підтримки в усіх аспектах роботи, нові учасники отримують додаткові можливості: виходи на міжнародні ринки із фірмою Golden Corporation.

-Ми також допомагаємо у взаємодії із маркетплейсом Fruittorg, який орієнтований на експорт та імпорт фруктів та овочів, — продовжує він.

За словами Віталія Мережка, наразі вступити до агрокластеру можуть орієнтовані на інноваційну трансформацію агропідприємства, які готові до впровадження нових, творчих підходів.

Можливості для аграріїв

Якщо Ви — власник агрогосподарства України та Республіки Молдови, готові до співпраці та обміну досвідом як із місцевими, так із зарубіжними компаніями в агросекторі, приєднайтесь до інноваційного майданчику Агрокластеру «Дністер». Заповніть форму і наші працівники з Вами зв’яжуться: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfujnuHkBd1LSK28T2pswyccfx8zSq_Egy2W6VWcm-EOBPF0Q/viewform?usp=sf_link

Для отримання детальної інформації звертайтесь на електронну пошту [email protected]